Podstawowe techniki ruchu

To, jak jednostka porusza się po polu bitwy decyduje o powodzeniu misji. Właściwy ruch utrzyma cię przy życiu, podczas gdy niechlujne poruszanie się zwykle powoduje bolesne zatrucie ołowiem. Poniżej kilka podstawowych wskazówek, które powinny pomóc ci przeżyć.

  • Przechodź od osłony do osłony, z ukrycia do ukrycia. Jeśli jesteś pod ostrzałem, rób to szybko na krótkich odcinkach. Upewnij się, że wiesz, dokąd zmierzasz, zanim zaczniesz przemieszczać się z obecnej pozycji. Pomaga to uniknąć przyłapania na otwartej przestrzeni bez planu, za to z ręką w nocniku.

 

  • Utrzymuj odstęp. Gromadzenie się powoduje śmierć nie jednego ale kilku ludzi. Staraj się zachować co najmniej kilka metrów między sobą a innymi operatorem, zawsze gdy to możliwe. Pomoże to zminimalizować wpływ wrogiej artylerii, granatów, min i innych materiałów wybuchowych oraz serii ognia od niespodziewanego kontaktu. 

 

  • Oszczędzaj swoją wytrzymałość. Jeśli sytuacja nie jest pilna, unikaj sprintu, często odpoczywaj – im bardziej jesteś zmęczony, tym bardziej głośniejszy oddech, więcej trudności w celowaniu i wolniejszy bieg.

 

  • Wiedz, gdzie się udać, gdy zostanie nawiązany kontakt. Jeśli będziesz znał swoje otoczenie, powinieneś być w stanie od razu przesunąć się w stronę osłony lub ukrycia, jeśli twoja drużyna natknie się na nieoczekiwany kontakt.

 

  • Przyklękaj na postojach. Zmniejsza to twoją ekspozycję, co sprawia, że ​​trudniej jest trafić cię z daleka. Wypracuj ten nawyk za każdym razem, gdy zatrzymasz się na dłużej niż sekundę lub dwie. Jeśli spodziewasz się, że będziesz nieruchomy przez dłuższy czas, możesz się położyć, znaleźć lepszą osłonę lub ukryć się.

 

  • Nie rysuj się na tle nieba. Skylining to sylwetka na tle nieba. Może się to zdarzyć, gdy idziesz wierzchołkiem terenu, który jest położony wyżej niż teren na którym znajduje się wróg.

Dokładność celowania

Poziom celności, jaki jesteś w stanie osiągnąć, jest częściowo oparty na przyjętej postawie.  Najmniej stabilna jest pozycja stojąca, bardziej stabilna jest kucana, a najbardziej stabilna jest leżąca.

Powinieneś przyzwyczaić się do klękania podczas strzelania przynajmniej na średnim lub długim dystansie, jeśli sytuacja na to pozwala. Korzyść z przyklęknięcia jest dwojaka: po pierwsze, zwiększasz swoją celność, a po drugie, zmniejszasz swoją widoczność. Im mniejszy się robisz, tym trudniej wrogowi cię trafić.

techniki ruchu