Koncepcja CBT

CBT (combat buddy team) zapewnia, że ​​każdy operator ma co najmniej jedną osobę, która przez cały czas mu towarzyszy. Oznacza to po prostu, że zawsze poruszasz się i walczysz z co najmniej jedną osobą u swojego boku.

Twoje podstawowe obowiązki wobec partnera:

  • Trzymaj się go przez cały czas. Kiedy się przemieszcza, powinieneś być z nim. Razem jesteście bardziej efektywni niż osobno.
  • Komunikuj się ze swoim partnerem.
  • Jeśli się przemieszczasz, powiedz o tym, aby partner cię osłaniał. Jeśli patrzy w jedną stronę, zabezpiecz drugą. Dobra komunikacja sprawia, że wszyscy pracują razem i są świadomi swojego statusu. Kiedy zmieniasz pozycję, upewnij się, że partner idzie z tobą – nikt nie chce być zostawiony na śmierć przez partnera któremu się spieszy.
  • Wyciągnij swojego partnera z walki, jeśli jest ranny. Będąc rannym lub nieprzytomnym, liczysz na pomoc swojego partnera. To samo działa w drugą stronę. Może to oznaczać wyciągnięcie go z niebezpiecznego obszaru, zaniesienie go do medyka, użycie dymu do ukrycia jego pozycji lub po prostu zabicie tego, kto próbował go zabić.
combat buddy team
  1. Pamiętaj, że nie pomożesz partnerowi gdy będziesz martwy – jeśli sytuacja nie pozwala ci natychmiast pomóc partnerowi, twoim zadaniem jest doprowadzenie takiego stanu, by pomoc medyczna była możliwa.
  2. Jeśli twój partner zostanie trafiony, należy szybko ocenić, czy jest martwy, czy ranny i czy sytuacja pozwala na bezpieczne przyciągnięcie go za osłonę. Martwy partner może poczekać na worek, ranny może wymagać natychmiastowej pomocy medyka, a twoje działanie będzie czynnikiem decydującym o życiu lub śmierci.
  3. Jeśli twój partner upadnie, poinformuj o tym oddział na radio i poproś o osłonę, podczas gdy ty będziesz przenosił go w bezpieczne miejsce. Następnie zawołaj medyka oddziału i upewnij się, że twój partner jest leczony. W zależności od sytuacji taktycznej możesz zostać, aby zapewnić bezpieczeństwo medykowi, pomóc mu, lub wrócić do oddziału i kontynuować walkę. O tym decyduje medyk.